Bir Sayfa Seçin

SEKTÖRLER

TOST & HAMBURGER & SANDVİÇ

Tost & Hamburger

Ekmeğin “tost” yapılarak yenilmesi belki Eski Mısırlılara kadar uzanır ama onlar ekmeğe yeni bir tat katmak için değil, daha fazla saklayabilmek amacıyla nemden arındırmak için ekmeklerini ince dilimler haline getirerek  “tost” yapıyorlardı. Yüzyıllarca ekmeğin odun&kömür fırınlarında kurutulmasından ibaret olan tost 19. Yüzyıldan itibaren kahvaltılarımızda lezzetli bir aperatif olarak karşımıza çıkmaya başlamıştır. Teknolojik gelişmelerin ve şehirleşmenin artmasıyla kahvaltının yerini almıştır.

Sandviç, iki ekmek dilimi arasına yerleştirilen et, peynir, marul çeşitli soslar ya da başka gıda maddeleriyle hazırlanan yiyeceklere verilen addır. Sandviçlerin tarihi de et ve ekmek kadar eski olmasına rağmen Sandviç adı ancak 18. yüzyılda ortaya çıktığı belirtilmektedir. Sandviçteki Lezzeti ve yerken oluşacak olan hazzı arttırmak için sandviç için kullanılan alışagelmiş ekmekler yerine çeşitli tariflerle hazırlanan sandviç ekmekleri hayatımıza girmeye başladı.

Hamburgerin anavatanı Amerika Birleşik Devletleri olarak akıllarımızda yer etse de ilk defa Almanya’ da yapılmaya başlanmıştır. Hamburger ekmeklerinin çıkış noktası sandviç ekmeklerinin üretilme sebebiyle aynıdır. Günümüzde Fastfood denildiğimizde ilk aklımıza gelen yiyecek hamburgerler, hızla ilerleyen ve gelişen sektör ile birlikte endüstri haline gelmiştir.

Tost,Hamburger ve sandviç ekmeği için  yüksek proteinli, su kaldırma ve elastikiyet özelliği iyi olan buğday unları kullanılır ve bu unlar güçlü hamur yapısı oluşturarak  yoğurmaya karşı dirençli bir ürün elde edilmesini sağlar. Endüstriyel üretimde önemli bir paya sahip olan bu ürünler raf ömürlerinin uzatılması, üretim hattındaki hata ve fire oranlarının minimum olması istenir.

 Tost, Hamburger ve Sandviç ekmekleri üretiminde yüksek performans  için millzyme LAVİ serisi ürünlerimiz fark yaratmaktadır. Fermantasyon dayanımını arttırır. Bayatlamayı geciktirir. Ufalanma ve kabuk dökülmelerinin önüne geçer. Üründe Yüksek hacim sağlar ve özellikle İç gözenek yapısını sağlamlaştırır.    

Çalışma Günleri:

Pazartesi-Cuma: 8am – 5pm
Hafta Sonu: 9am – 4pm

Adres

Akçaburgaz Mah. 3082. Sokak No:3
Esenyurt / İstanbul / TÜRKİYE