Bir Sayfa Seçin

Since 2004

Hakkımızda

Başaktan Ekmeğe Elit Bir Dokunuş

Elit food ,buğday, un ve ekmek teknolojileri konularında uzmanlaşmış, 26 yıllık tecrübeye sahip teknik kadrosu ile değirmencilik ve ekmekçilik sektörüne hizmet vermektedir.
Şirketimizin temel ticari faaliyeti çeşitli etkenlerden kaynaklanan buğday, un ve ekmek kalitesindeki olumsuzlukları ortadan kaldıran ve ürün kalitesini iyileştiren UN VE EKMEK GELİŞTİRCİLERİ üretimidir. Bünyemizde bulunan, buğday, un analiz laboratuvarı ve uygulama fırını ile müşteri talepleri doğrultusunda özel ürünler oluşturmakta ve gelişen endüstriyel ihtiyaçlar doğrultusunda yenilikçi ürünler sunmaktadır. Yıllardır edindiği tecrübesini ve bilgi birikimini yapmış olduğu eğitim programları ile sektörle paylaşmaktadır. Sağlıklı beslenme amaçlı zenginleştirilmiş un üretimleri için gerekli olan vitamin mineral karışımlarını ülkelerin isteği doğrultusunda hazırlamaktadır.
Türkiye pazarı dışında ihracata da un ve ekmek geliştirici üreten ve satan Elit Food çalışma yaptığı ülkenin buğday kalitesi ve ekmek kültürünü dikkate alarak ülkelere özel ürünler geliştirmekte ve satışını yapmaktadır.

Elit Food

Un ve Ekmek Geliştiricilerde Etkin Çözüm, Ar-Ge ve Danışmanlık

Elit Food konulara ve problemlerin çözümüne araştırmacı ve geliştirmeci kimliği ile yaklaşmakta ve her yıl önemli bir bütçeyi kalite kontrol laboratuvarı destekli olarak, sektörel problemlerin çözümünde kullanmaktadır. Bu çalışmaları ile doğrulara ulaşma, gelişme ve bir danışman firma kimliği ile hizmet verme özelliğini daima korumaktadır.Benimsediğimiz etik ilkeler ve değişen sektörel süreçlere yönelik uyguladığımız yenilikçi ve kalite odaklı yaklaşımlarımız ile sektörde en iyiler arasında yer alan  firmamız , siz değerli iş ve çözüm ortaklarımızın zamanını ve kaynaklarının daha verimli daha  etkin kullanabilmesi için, düşük maliyetli ve pratik çözümler sunup,  kalite ve çözüm odaklı  hizmet vermeye devam etmektedir.

GP Ozon

Un fabrikaları ve gıda işletmelerinin en büyük problemi olan küf, bakteri ve böceklenme sorununa karşı ,FDA ‘dan onaylı tek doğal dezenfeksiyon olan, ozon gazı kullanılarak geliştirilmiş yeni nesil ozon jeneratörleri ile( GP OZON ) un ve gıda sektörü başta olmak üzere, su ve ortam dezenfeksiyonu için de çok başarılı çözümler sunulmakta ve satışını yapmaktadır

NCD Yeni Nesil Öğütme

Arge denemelerine aralıksız devam eden firmamız,  un fabrikalarında  tavlama ve öğütme sistemleri üzerinde yapmış olduğu çalışmalar sonucunda, öğütme sistemine yeni  bir boyut kazandırmış ve NCD -yeni nesil öğütme sistemini geliştirmiştir.

HİKAYEMİZ

2004-2020

2006

İlk ihracat üretimimiz Kazakiztan, İran, Romanya, için gerçekleştirilmiştir.

2010

Makarna,Tortilla ve Kruvasan gibi endüstriyel alanlarda arge

2014

Irak ve Afrika pazarlarına ihracat

2020

Şirket yapılanmamız A.Ş olmuştur.

2020

LIVZYM Enzim ile Distribütörlük anlaşması

2020

GP Ozon Sistemlerinin Kurulumu

2020

NCD Yeni nesil Öğütme Sistemi Ar-Ge

Çalışma Günleri:

Pazartesi-Cuma: 8am – 5pm
Hafta Sonu: 9am – 4pm

Adres

Akçaburgaz Mah. 3082. Sokak No:3
Esenyurt / İstanbul / TÜRKİYE